Nordsjælland

Den hårdtarbejdende bestyrelse fra Nordsjælland samlet til generalforsamling 2017.

Antal medlemmer: 130

Kontingent: 200 kr. + 550 (landsforening)
Nordsjælland består af:
Allerød
Egedal
Fredensborg
Frederikssund
Furesø
Gribskov
Halsnæs
Helsingør
Hillerød
Hørsholm
Rudersdal

Bestyrelsen:

Formand
Anne Abery Hansen
Enevangen 3
3450 Allerød
Mobil: 20720430
anne.abery@skolekom.dk

Næstformand
Kent Poulsen
Kastaniealle 4
3600 Frederiksund
Tlf.: 5099 7822
kent.poulsen@skolekom.dk

Repr. i Landsstyrelsen
Anne Foverskov
Præstevej 18
3480 Fredensborg
Tlf: 4848 4399
Arb.: 4840 2010
anne.foverskov@skolekom.dk

Sekretær
Lisbeth Johansen
Kattehalevej 24
3460 Birkerød
Tlf: 4817 3821
Mobil: 2030 6821
Arb.: 7259 9251
lisbeth.johansen@skolekom.dk

Kasserer
Margrethe Kongsbak
Dalsø Park 92
3500 Værløse
Mobil: 2546 0625
Arb.: 7235 7100

1. suppleant:
 Maike Rubenkamp
maike.rubenkamp@skolekom.dk

2. suppleant:
Mette Dyreborg
Mette.Fahnoee.Dyrborg@skolekom.dk